O Cudzom Cudzincovi

Autor: Zuzana Kmentová | 7.2.2012 o 21:38 | (upravené 8.2.2012 o 11:24) Karma článku: 1,62 | Prečítané:  556x

Ďalšia hádka. Slzy. Hnev. Krik. Papiere na stolíku pri vchode. Škrabot pera. Podpis. Zlostne zabuchnuté dvere.Už sa nevráti. Tak ak je to tu. Rozvod.

 

Vplávala do miestnosti. Zvlnené vlasy padajúce na ramená. Pery farby krvy. Bodajúce oči. Miestnosťou sa šíri vôňa ruží. Zatajený dych. Sama?

Zoberie si pohár šampanského. Zahliadla ho. Kvapky alkoholu na krvavo červených šatách nechávajú stopu. Kým sa stihla otočiť zmizol. Bol tam vôbec? Vie že tam je. Pomaly sa obnovuje ruch večierka.

Cíti ich pohľady. Chlipne. je ako atrakcia v cirkuse. Pomaly sa stráca. Ignoruje všetkých. Jedine korzet ju drží vzpriamenú. Rozpadá sa. Ženy zazerajú. Musí vypadnúť. Pomaly otvára dvere salónu. Chce byť sama.

Za dverami. Sú tam. Nie je sama. "Aké je to byť opäť rozvedená ?" Všetkých už niekde videla. Približujú sa. Dotýkajú sa jej. Nechce to. Kričí zbytočne. Nikto ju nepočuje. Nechce počuť. "Daj nám kúsok seba" "No tak len trochu".

Padá na Zem. Držia ju. Niekto vtrhol dnu. "Nechajte ju!"

Vedela že tam je. Ťahá ju von zo salónu. "Necháme to manželstvo anulovať! Veď vieš čo bol zač. " "Nie! Nechcem, aby to niekto vedel!" Čierne slzy stekajú po jej bielej tvári. Prichádza hostiteľka k nim. Utiera si slzy. "Čo sa stalo?" "nič odchádzam domov" - povie ešte roztraseným hlasom. "Odprevadím ťa!" "Netreba!" Oči má už zabodnuté do niekoho iného. Kráča mu oproti. Ťahá ho z dohľadu. -"Musíš zmiznúť! Vie to. Ja som mu to nepovedala. Neviem komu to povie.. "

"Exmanžel.. " Poznamená s úškrnom. Podáva jej kabát. Posiela mu beznádejný pohľad. Mizne v dave. Nasadá do koča.

Po chvíli koč zastavuje. Vystupuje. Ide za ňou. Pobozká ju.

Krásny krémový mestský dom. Vchádzajú. Pribehne Elena. "Nečakala som Vás tak skoro.." Podá jej kabát. Ide hore majestátnymi schodmi. Ešte aj po schodoch sa vznáša. Pozoruje ju zdola. Vie to. Pomaly si dáva dolu náušnice. Zmyselne otočí hlavou. Položí náušnice na stôl. " Mal by si už ísť. Budeš im chýbať." Akoby čakal na rozkaz. Vybehol po schodoch za ňou. Pobozkal ju.

"Nemal by si .." Nenechá ju dopovedať. Bozkáva ju. Chtivo ju objíma. Elena krútiac hlavou odchádza. Tlačí ju do izby. Útulná izba s veľkou posteľou uprostred. Oknom vidno do ulice. Pobozká ho. Musí. Zachránil ju. Má ho celkom aj rada. Povolí jej korzet. Pozrie mu do očí. Už sa tomu nevyhne.

Je noc. Ešte stále spí vedľa nej. Oblieka sa. Schádza po schodoch. Otvára dvere. Exmanžel. Utišuje ho. Koč už čaká. "Odvez ho kam len bude chcieť" Obíjmu sa.

Potichu sa vkráda na poschodie. Prechádza dlhou chodbou. Otvára tmavé masívne dvere. Chladná hosťovská izba. Ulahá do postele. Nespí. Vie že príde. Bude rozčúlená. Povie že nechcela nech ide takto v noci späť sám. A že spí v jej izbe lebo inde sa nekúrilo. Nech je ona tá zlá. Ak sa to dozvie vydedí ho.

Buchot. Krik. Vychádza na chodbu. Oproti cez dlhú chodbu na ňu sporo odetý nechápavo pozerá. Už je hore schodmi. Keď je rozčúlená je ako raketa. Hovorí jej svoju premyslenú verziu. On je ticho. Chcela by nech niečo povie. On nič. Už je dole schodmi. Kričí, že keď to takto chce nech je po jeho. Že mu sem pošle veci.

Koč sa vrátil. Uteká k nemu. Posiela list exmanželovi. Netuší kde je. Vie to iba kočiš. Je skoro obed. Začínajú prichádzať jeho veci. V majestátnej hale je množstvo gaučov. Jeden si dá odniesť do izby, aby bolo miesto na jeho veci. Ide do kuchyne. Elena varí. Za chvíľu prichádzajú ďalšie jeho veci.

V hale plno jeho vecí. Takmer všetky. Lady poslala odkaz, že ďalšie pošle inokedy. Bezradne stojí pred kopcom drevených debien s vecami. Takto to nechcela. Pozrie na neho. Je na kolenách. Chytí ju za ruku. Otvára krabičku. "Vezmeš si ma?" Ona lapá po dychu. On drží v ruke zásnubný prsteň. V živote nevidela taký veľký diamant.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?